Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio konserwowane płoty z drewna ekspresowo się destruują i mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy czar i właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od dokładnego i skrupulatnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego zależy efekt finalny naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony oraz dekoracji sztachet z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanieść kolejne amalgamaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów wersja ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji z tej przyczyny służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar